Спорт и фитнесАтлетика

Спортиста Мориш Винк: биографија, достигнућа и занимљивости

Морис Винк, чија је биографија је описана у овом чланку, бившег светски рекордер од стотину метара. И у овом тренутку то је први у женских 60 метара у затвореном простору. Током своје каријере Морис Винк у званичном време такмичења и поново показао изванредне резултате.

детињство

Грин Мориш је рођен 23.07.1973 у граду Кансас Цити. Његови родитељи, Џеки и улица Ернеста Винк, већ је имао троје деце. Морис је постао најмлађи у породици. Чак и као дете је нацртао спорт, посебно фудбал. Он је сањао да постане велики спортиста. И не ни да замислим да је то стварно истина. Само он неће славни фудбалер и звезда спринта.

формација

Морис Винк завршио основну школу, а затим уписао у локалној Кансас Цити Цоллеге. Док учење у исто време је наставио да тренира под будним надзором Ала Хабсона, који касније током много година постао његов ментор.

Зашто Морис заинтересован за спринт?

Маурице брат је био спортиста и ради на 100- и 200-метровке. Зелена, Јр била везана за старије и увек навијам за њега на такмичењима, где је његов идол Беат Рецордс један по један. Морис је имао велику жељу да почну са радом превише, као и његов брат, и да постигну још виши ниво. Као резултат тога, он је, поред фудбала, придружио део атлетици у првој класи.

Први успеси у спорту

Први успех у спорту Смилеи Морис пробао на осам година старости. Док је био у четвртом разреду основне школе. Он је учествовао у градским такмичењима са петог разреда. У знак сећања на свом првом победе у спорту Морис добила 3 плаве траке за 1. место. Он је наставио да се такмичи и средњу школу, превазилажење кратке раздаљине.

Такмичење у другим државама

Фудбал сезона је прва класа, Морис није могао да заврши као оштећеног задње ложе. И у другом потпуно пао у спорту због неслагања и спорова са тренером. Након тога потпуно предао у атлетици. Неколико година касније, Морис је послат да се такмиче у Вицхита.

Тамо је освојио хундред- и двухсотметровки између средњих школа. У тој години, играо за репрезентацију Кансас Цити. Ове победе отворио Маурице прилику да путују по америчким државама, учествовање у такмичењима између спортиста.

Фудбал и спринт

У овом тренутку Морис Смилеи (Морис Грин) и састао се са Ал Хабсоном. Помогао је каријеру једног спортисте, говорио му све нијансе спринта. И на крају лета Зелени учествовали у јуниорској екипи. На стотину метара Морис није успео да освоји злато, али га је добио за палицом. А ускоро и фудбалски део је замењен од стране тренера, Маурице вратио у спорту.

Он је одведен у општински тим, али у исто време он је наставио да ради. Уз фудбал Грин среће. На врхунцу сезоне, он је поново повредио хамстринг тетиве. Због тога, морао сам да пропустим неколико недеља тренинга.

Морис енергично ојачати ноге и леђа. И ускоро у спринту поново је освојио такмичење. А у последње школске године оборио је рекорд за стотину метара трке, пошто је освојио 10,2 секунде. нико никада радити брже.

Крај фудбалској каријери

Када Мориш Винк завршила средњу школу, био је понуђен уговор Хатцхиновскои фудбалски тим, који се залаже за његов колеџ. Пре оптужбама били су само две недеље. И са Маурице одлучио да разговор, његов отац и тренер Ал Хабсон. Они уверени Греен да спринт имају више шансе да буде први, јер он води много боље него играти. Маурице је одлучио да се трајно напусти фудбалску каријеру и посвети се на спринт. Греен је раскинуо уговор. Ово је постала нови круг спортске каријере у спринту.

спортска каријера скинути

Морис Винк, спортиста, чија је биографија је описана у овом чланку, је добила званични спонзор, који је компанија НИКЕ. Спортиста је отишао у Миссоури да се образују у исто време учествују у такмичењу. Често у затвореном простору. Учествовао је у УС Опен и Светског купа Енглеске.

У Барселони, овај догађај је већи, изван Америке. Али је успео да се само 4. место. Након тога, Морис одлучио да се посвети у потпуности само спорт може да постигне велики успех и да ће бити најбржи тркач на свету.

"Степенице" је одустало Грин није лако. Неколико такмичења чак није могао да достигне. Његове способности и искуство су под знаком питања. Многи уради то предвидео пропусте. Али Морис није коришћен зато одустати и одлучили да докаже све сумњају у њега, они су у праву.

И убрзо је дошао у националном првенству, која је освојила 2. место на сто метара. Ово је постала "додавање" у америчком тиму и могућност да учествују у Светском купу 1995. Голд он није освојио титулу, а нису могли ни до финала. То је био тежак ударац од пораза, који се доживљава пута сваког спортисте. Нису сви могу да преживе. Али Грин тврдоглаво није одустао и одлучио за себе да ће 1996. бити звезда.

Као резултат тога је у априлу је објавио стотине метара у конкуренцији са Универзитета у Калифорнији ове године. Поново повредио задњу ложу. По трећи пут. Да тренирају због тога није могао у уобичајеном формату. Али како је могао да припреми за пред-олимпијским такмичењима. И ја сам био у стању да ради на малој удаљености у 10.8 секунди. То је најбољи резултат каријере у то време.

Тхе Типпинг Поинт, тешки терет прављења

Морис Винк, атлетика за која је постала велики спортски, сан, као и сви спортисти доћи до олимпијског тима. Али није успео. Он је био толико узнемирена да је мислио да баци спринт или чак повуче из спорта. Али ипак сам нашао снаге да се бори за победу на. Морис консултовао са својим оцем, а они су одлучили да је неопходно да се промени тренера. Одлука је била тешка за Греен. Ал Хабсон их бави са 8-годишњака. И током година је постала не само тренер и ментор.

Морис је изабрао Лос Ангелес и Дзхона Смита учитеља. То је био трећи тренер, који је имао јак утицај на зеленим каријери. Џон Шмит учио Маурице све детаље спринта. Као резултат тога, исте године, Зелени учествовали у САД првенства, који је одржан у Индијанаполису. Морис је коначно могао да преузме 1. место, показујући рекордном року од 9.90 секунди.

Тим САД и велики број узастопних победа

После ове победе, Морис је у САД репрезентацију и учествовао на Светском купу у Атини. Ова такмичења су се променила Греен живот. Нико није очекивао да Морис може да победи. Он је дао прогнозом само 3% за освајање првенства. Али је побегао сто метара 9,86 секунди и освојио 1. мјесто.

Године 1998., важна такмичења није било. Али следеће године била најбоља за Греен. У јуну, вратио се у Атину и сломио рекорд за стотину метара трке, ради њене 7,79 секунди. Свет рекорд који је претходно постављен Данованом Беиди, претучен.

Нешто касније, 1999. године Морис Смилеи поново победи на Светском првенству, у исто време постаје прва у женским 200 метара. Он је био први који је на обе кратке раздаљине у времену освојио 1. место на Светском купу. Али његова каријера достигла врхунац на Олимпијским играма, када је постао нови шампион, водио сто метара у 9.87 секунди. Морис је показала одличан резултат, а на последњој фази релеја. И ова победа донела му је други злато.

На Играма у Сиднеју, Морис је признати фаворит. Он је освојио још једну победу, освојивши Ато Болдон. У 2000. години, Грин је био у Голден Леагуе и деле златну бар тежине 12 кг са Х. Ел Геруж и Т. Котова. Од 1998. до 2001. године. Морис је био у првом реду на листи за најбоље резултате који раде на сто метара трке а.

Крај његовог спортске каријере

Последњи пут Мориш Смилеи освојио је злато у 2001. на Светском првенству. Почетком 2002. године, спортиста је имао озбиљну несрећу, имао сломљену ногу. Нешто касније, исте године, Зелени погођен шумског пожара који је беснео у Калифорнији. 2003 Зелена због повреде бутине мишића пропустио скоро целу сезону. И он је годину завршио само девети на листи најбољих резултата.

Морис се опоравио од њега бројне повреде муче последњих неколико година, али до 2004. године, а затим је освојио неколико победа. Али стара повреда почела да се чешће подсетити. И Греене све ретких појављивања у такмичењу. У 2007. години, Морис је учествовао у његовом последњем такмичењу - Миллроузских играма.

И у 2008. години, Зелени објавио да се повлачи из спорта. Онда је сломио мали скандал, када је Маурице је виђен куповине симулирајући дрогу. Али, у одговору, он је рекао да они нису стекли за себе. Важно је напоменути да за све време његовог бокс каријера Зелена никада није виђен у употреби лекова које побољшавају.

Живот после спорта

Грин Мориш, спортиста - шампион, спортисти укључени у консултације, али их не тренирају. Повремено, амбасадор добре воље и тематски блог на својој интернет страници. По завршетку спортске каријере, Морис стекао јавни славу, учествујући у неком реалити схов. И чак у стању да преузме пето место у конкуренцији латиноамеричких плесова.

У 2011. години, да служи као експерти на Еуроспорт канала. интервјуисао сам спортисте који учествују у Светском купу. И коментар на својим наступима. У 2013. години, Морис је водио месечни програм, који су гости били добро познати спортске звезде. То је било пре Светског првенства, који је одржан у Москви.