Спорт и фитнесАтлетика

Светлана Царукајева: спортске успехе и биографију

Царукајева Светлана - један од најпознатијих руских тегова. Добитник је бројних међународних награда. Редовни учесник и медаље на многим турнирима и такмичењима. Чланак говори о историји свог спортског успеха.

rane године

Будућност шампион је рођен у зиму 1987. године. Девојка се није разликовао од својих вршњака, али њен ентузијазам није био исти као и сви остали. девојка Он је постао заинтересован за дизање тегова. Светлана Царукајева забринут да родитељи и пријатељи не разумеју њене лекције, и одлучили да неће бити никога да каже ништа. Као што знате, све је тајна постаје јасно. Родитељи сазнао да је девојчица је ангажован у сличним активностима, а то није спречило. Спортиста је изненађен овом прелазу догађаја.

Између осталог, Светлост се сматра једним од најперспективнијих спортиста у њиховим годинама. Већ у 2002. години, освојила је прву златну медаљу, иако је она била само петнаест. Наредне године је поново освојила злато у руском првенству. Важно је напоменути да је такмичење младих и за младе нивоу.

одрасла особа каријера

У 2006. години, Царукајева Светлана деби на сениорској конкуренцији. У то време она је била само деветнаест година, али је успела да освоји сребрну медаљу на Светском првенству 2006. године. Упркос чињеници да нико није видео њен кандидат за медаљу, руски је успео да докаже све супротно. Много је изненадио све Светлана Царукајева. Фотографије и видео из конкуренције показују све страсти, и радост спортиста.

Годину дана касније, она је поново освојила је сребрну медаљу на светским првенствима. Исте године освојила је златну одрасле Руссиан Цхампионсхип. Светлана тада само двадесет година, а она је једна од најперспективнијих спортиста у земљи.

У 2008. години, освојила је златну медаљу Руске првенства.

У наредним годинама, такмичар ће освојити неколико награда на светским и европским првенствима, али није добио ни једну златну медаљу.

Врло важно у каријери младог тегова постаје 2011.

златне године

У 2011. години, Светлана Царукајева иде на Светско првенство, које се одржава у главном граду Француске. Кладионице су уверени да ће руски такмичити за подијум, али су шансе да она ће освојити злато, није било довољно.

Упркос свему, Царукајева успео не само да освоји злато, али и поставио је нови светски рекорд у уграбити. Она је предала тежини од 117 килограма. Поред успеха на међународном турниру освојила је највише признање на руском шампионату. Турнир је одржан у Пенза. Па, вреди напоменути да Европски Форум сребра.

Олимпијске игре

На својим првим Олимпијским играма вратила у 2008. години, у Пекингу. Такмичење је неуспех, јер је руски није била у стању ни да заврши вежбе и одмах показао да је међу онима који су напустили турнир.

Неуспех окривљују о младима и претераног узбуђења. Шта год да је, она није одустао и наставио да се припреме за остала такмичења.

Четири године касније Царукајева лако проћи квалификације и освојили карту на Олимпијским играма у Лондону. До тренутка када је већ сматра једним од фаворита на летњим играма, јер је пре годину дана, освојио светско првенство и поставити тамо светски рекорд.

Од свих девојака чекали злато, али није успео да испуни очекивања. Као резултат тога, он је освојио сребро. Код куће перформансе оценио као успешне. Међутим, она је и даље верује да је могла и требало да буде приказан на такмичењу много бољи резултат.

Светлана Царукајева: љубавни живот

Лични живот спортисти нису толико богати као спортске каријере. Девојка то приписује чињеници да је потпуно фокусиран на спорту.

Упркос дизању тегова, девојка је велики љубитељ књижевности. У многим интервјуима, она је тврдила да воли да чита Балмонт поезију.

Као и код свих дама, воли цвеће и кување. Светлана није једном рекао да воли да се пече колаче и третирају своје најмилије.

Најзгоднија девојка говори о његовој мајци. Спортиста у свим интервјуима каже да је важно, најважнија особа у њеном животу. Мама - човек који је увек подржавао Веигхтлифтер.

Она није удата. Важно је напоменути да је професионална каријера ближи крају, што значи да ће ускоро Светлана могу наћи особу која ће повезати са својим животима.

На државном нивоу награде

С обзиром да је његова каријера Светлана Царукајева Освојио је бројне награде Владе Руске Федерације није могао а да не примети.

"За заслуге" По повратку из спортисте у Лондон Олимпицс је награђен медаљом Реда.

Такође, може се констатовати да је мајстор спорта у дизању тегова.

Кратак опис особе

У ствари, невероватна спортиста Светлана Царукајева. Биографија девојка је пуна разних догађаја, од којих су неки важни победе и увредљиве пораза.

Упркос свему, она ће ући у историју руске тегова као један од најуспешнијих спортиста.

Редак случај када је крхка девојка очигледно у стању да постигне такве висине. Она је спортиста повезује овај успех са борбеношћу складиште.

То је један од ретких руских спортиста који су препознали за најбољу верзију часописа Ворлд дизање тегова. Овај догађај датира из 2011. године.

Светлана Царукајева је несумњиво један од најбољих тегова у историји пост-совјетске Русије.

Copyright © 2018 sr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.