Спорт и фитнесФудбал

ЕУРО 1960: Резултати

Идеја да се одржи турнир између тимова у Европи појавио 1927. године. Док схвате да се није десило. Након 30 година УЕФА сам се вратио на ову идеју и створио Европско првенство или Куп Анри Делоне. Први реми одржан 1960. године. Француска је завршни дио.

прописи

Нису сви европски тимови су подржали идеју о одржавању Еуро-1960. Да бисте учествовали на турниру је одбио да 13 од 30 земаља. Међу њима су Италија, Енглеска, Немачка, Белгија и Шведска. Фудбалски савез сматра да ће куп спречити играчи опораве после сезоне.

Осталих 17 земаља чланица Савеза, учествовали у извлачењу 1/8 и 1/4 финала. То је прошло почетком јуна 1958. 14 тимова, укључујући и Совјетског Савеза, почео је наступе на 1/8. Ирска и Чехословачка спровео меч класификацију.

У 1/8 и 1/4 финала одржана два меча: Хоме анд Аваи. Полуфинала и УЕФА ЕУРО 1960 финале одржати у Француској, као Анри Делон је био председник Француске фудбалске федерације.

почетак

Током ЕУРО 1960 жреб није строго регулисана календар - тимови за управљање самостално договорили о месту и времену. Квалификационим мечевима који, у теорији, требало би да се одвијају на првом мјесту, држе само 5 априла и 10. маја 1959. Први меч на домаћем Ирске победио са резултатом 2: 0. Повратак Утакмица је одржана у Братислави, Чеси су успели да постигну четири неодговорене циљеве и преносе.

Дебитантски игра УЕФА ЕУРО 1960 је одржан 28. септембар, 1958. Састанак СССР-Угарске била прва историја Европски куп. Утакмица је одиграна на стадиону "Лужники".

1/8 финала

Еуро 1960 Фудбал Руски (СССР тим) је почела са почетном мечу против Мађара. Да се боре 100.000 фанова. Први гол на утакмици (и историји Европског првенства) је постигао у 4. минуту Совјетског играча Анатолием Илиним. Еуро 1960 фудбал СССР је постао први у свему. Вјачеслав Метревели ускоро повећао рачун, и Валентин Иванов је од стране дробљење. Мађари су били у стању да одговоре само један лопту у 84. минуту.

Повратак Утакмица је одржана годину дана касније - 27. септембар, 1959. Још једном срећа стала са Совјетским тимом. Минимално поразио Мађаре, Совјетски Савез је у 1/4 финала.

У другом пару сукоба између Француза и Грка. Први меч је одржан у Француској. Испуњен "Парц дес Принцес" видели осам голова, седам од њих је постигао домаћина. Утакмица повратак је завршен резултатом 1: 1.

Први меч између Румуније и Турске одржан у Букурешту. Јачи од Румуна, постигао три гола неодговорене. 26. април 1959. године у Истанбулу одржана друга меч. Турска је освојила 2: 0, али то није било довољно. У четвртфиналу је отишао у румунски клуб.

Пар Норвешка, Аустрија прва утакмица одржан у Ослу. Са минималним резултатом успео да савлада Аустријанце. Утакмица повратак је одржан у Бечу, а завршила резултатом 5: 2 у корист Аустрије.

У 1/8 финалу УЕФА ЕУРО 1960 и ФИФА састали Југославије и Бугарске. Фаворит у пару је била очигледна. Југославија је освојила прву утакмицу националног тима са резултатом 2: 0. Други завршио нерешеним резултатом (1: 1).

Занимљив пар УЕФА ЕУРО 1960 је постао Немачке Демократске Републике-Португалија. Први меч је одржан у Берлину, где су домаћини примила (2: 2). Састанак гост у Португалу, Немци постигао два гола, али је победа остала мастерс (3: 2).

Екодус парови Шпанија-Пољска је била сасвим очигледна. Гост Шпански Вон (4: 2). Почетна победио са 3: 0 и отишао у 1/4 финала.

У последњих неколико Данској играо против победника квалификација - Чехословачкој. У Копенхагену није било могуће утврдити победника (2: 2). Код куће, Чеси тукли Данци велики (5: 1).

1/4 финала

Најишчекиванијих утакмица постала СССР-Шпанија. Унапред победника било је тешко предвидети. Али навијачи нису били предодређени да виде узбудљиве сукоб. Разлог је био политички односи између две земље, који су затегнути у тим годинама. Шпанија је одбио да посети Совјетски Савез, понудио да буде домаћин утакмице на неутралној територији. Лига Саид Но, казнио је изузеће тим и додели. Према томе, Совјетски Савез је у полуфиналу УЕФА ЕУРО 1960.

Француска има пар Аустрија. Француски добила обе утакмице. Порекло завршен резултатом 5: 2, друга - 2: 4.

Португал разлику Југославију. Први меч Португалаца једва победио са резултатом од 2: 1. Одговор састанак одржан у Београду завршио пораз Португал (5: 1).

У последњих неколико састали Румунија и Чехословачка. Бити у рангу омиљени, Чеси самоуверено је освојио два меча - (0: 2) (3: 0).

полуфинале

Крајем маја 1960. одржана је жреб за полуфинале. Противници Совјетског Савеза отишао у Чехословачку. Француска одиграла са Југославијом.

Меч између Совјетског репрезентације био на лицу места "Велодроме". Напора домаћи играчи тукли су Чеси. Први циљ је постигао Иванов у другој половини, он је удвостручио резултат, и Виктор Понедељком ставио тачку на меч.

У другом мечу је сматрао омиљени Француске, упркос одсуству неколико кључних играча. Југословени лед 1: 0, али је одмах пропустио. Французи имају предност у игри и 53. минуту водио 1: 4. У 55. минуту гости постигао мало, али то није било довољно. А онда је невероватно догодило. Између 75 и 79 минута, Југословени уочене су три пута и постигне коначан.

Утакмица за треће место

Узнемирен губи Француска, веома неодлучно одржан је финални меч против Чеха. Незадовољни навијачи за сваку грешку извиждали свој тим. Резултат је био победа Чехословачке са резултатом 2: 0.

финале

Матцх оф тхе УССР-Југославије одржан на мокром терену на киши. У принципу, игра је једнака. Прво изгледају боље Југословени. На 43 минута Галић је водио тим напред. Одговор совјетски играчи могу имати на 49. минуту. Друго полувреме је одржан под притиском Совјетског Савеза. Откривају победника није било могуће у већину времена. Само 113 минута Виктор Понедељком постигао други гол. ЕВРО 1960 СССР тим победио захваљујући тврдоглавости играча и пратеће среће.