Биатхлете Евгени Устиугов: биографија и постигнућа

Евгениј Устиугов је један од најмлађих и најобичнијих спортиста. Он се не зауставља на тренутак и наставља да достиже нове висине у својој спортској каријери. Познат је и воли милиони људи широм планете. Он је идол почетних биатлониста!

Евгени Устиугов: биографија, детињство

Будући биатлониста појавио се на овом светлу 1985. године, 4. јуна, у прекрасном граду Краснојарск. Може се сигурно тврдити да је Зхениа добила своју способност за спорт чак и прије његовог рођења. На крају крајева, његови родитељи су тада били прилично познати спортисти. И тако, када су рођена два дјечака у породици Устиуг, родитељи су одмах почели да развијају свој физички развој. Почев од три године, Устиугов и његов брат су свакодневно радили с њима. Постајући старији, дечак је почео да се активно укључује у планинарење.

Школске године Еугена биле су прилично забавне и разноврсне. Био је врло активно дете. Без спортског догађаја није могло бити без његовог учешћа. Било је на једној од такмичења 1997. године да га је видио тренер биатлона, супруга Виктора Иермакова. Пошто је видела добре способности код дечаке, понудио му је да покуша руком у оваквом зимском спорту.

Даљи пут

Шта учини Еугене Устиугов након дипломирања? Изгледало је јасно да ће ући у одјел за физичку културу. Али младићу то не успије да уради воље судбине. И постаје студент на колеџу Дивногорск олимпијског резервата. Након неколико година студија, Зхениа одлучује да настави студије на факултету за шумарски инжењеринг, чиме је успјешно дипломирао 2010. године.

Почетак спортских активности

Када је биатлон ушао у живот будућег атлета? Устиугов Еугене током тренинга био је учесник такмичења, који је 2005. године одржан у Финској. Учествујући у појединачним тркама, младић је успео да узме 12, у тркама са прогоном - 36, а током спринта - 42. место. Годину дана касније, након што је побољшала своје спортске способности, Зхениа одлази на Светско првенство, које је овог пута одржано у Њујорку. Изненађујуће, успео је да преузме фазу награде пиједестала у гоници за гоњење. На релеју, Зхениа је била друга, а у спринту је показао четврти резултат. Од ове године каријера будућег шампиона почиње да се шири и развија се брзо.

Стар фазе спортске каријере

Евгениј Устиугов је биатлониста, који је постигао високе резултате. Следеће важно такмичење за спортисте је Европски куп 2006-2007. Током спринта Устиугов заузима 12. место, док заостаје за победником само за 3 минуте. У трци за трчање, Зхениа је већ била друга. Овдје није имао 25 секунди да заврши, упркос чињеници да је био одвојен од победе само једним миссом на мети.

Када је почела друга фаза шоље, младић је морао да напорно ради. Његови напори су крунисали 25. мјесто у трци за спринт. Од побједника, он је заузео сат и по и направио само 3 пропусте. У следећем спринту Устиугов заузима 50. место, док иза главног ривала скоро 3 минуте. Ови неуспеси нису прекинули младог биатлонисте. Ово је, напротив, служило као подстицај за плодан рад.

Путујући широм света

Учествујући на многим турнирима и првенствима, Евгени је морао провести доста времена ван куће. Ипак, односи са његовим рођацима нису се погоршали. Устиугов је увек осетио подршку својих родитеља и пријатеља. Пошто је посетио многе делове Земље, Зхениа је научио пуно нових ствари, што му је дало још више снаге за борбу.

Светско првенство, које је 2007. одржано у Бугарској, пријатно је задовољило све фанове Еугена. Овдје је заузео 20. мјесто, а имао је само једну грешку, а удаљеност од свог ривала достигла је удаљеност од 2 минута и 40 секунди. Када се одржао реле, заједно са тимом биатлета је успела да преузме 5. место, што је знатно повећало ентузијазам почетног спортиста.

У зиму 2007, Устиугов је одлетио кући да би учествовао на такмичењима, која су се звала "изјевска пушка". Овај пут је успео да освоји друго место. Разлика у односу на главног такмичара била је 39 секунди.

Након тога, Зхениа одлази на Светско првенство у Норвешкој. Спорташ не може да освоји победничке наслове, али се, ипак, изјашњава као прилично јак противник, који не треба потцењивати.

Већ 2008. Устиугов је рехабилитован на Руском првенству, заслужено осваја сребрну медаљу. Након тога успева да заузме прво место на Европском првенству. Онда је победио на такмичењу, а да није направио ни једну греску. Победа је била сјајна овог пута!

Годину дана касније спортиста одлази на Светско првенство у Оберхофу. У трци за гоњењем успева да постане седми, а на спринту - да преузме 8. место.

Иевгени Устиугов је омиљени фаворит!

КСКСИ Олимпијске игре постале су дебитантом за Еугене. Само тамо је могао да се изјасни као снажан учесник. Иако су му се супротставили прилично озбиљни противници, заузео је 15. место у току спринта, у потери за тркама Зхениа је завршио на петнаестом месту на општој листи.

Златна олимпијска медаља 21. фебруара на масовном старту красила је атлетска прса. Захваљујући његовим напорима и раду, биатлета заобиђе све своје ривале и за кратко време достигне победнички завршетак. Након игара, Еугене је добио награду Пријатељства.

У пролеће 2011. Устиугов је заједно са С. Слептсовом заузела прво место у светском тимском изазову.

Евгениј до данас наставља да активно тренира и учествује на многим такмичењима. Недавно је добио награду за почасног мајстора спорта.

Лични живот Устјугова

Упркос напорном распореду, Еугене је успео да створи снажну породицу. Са својом будућом супругом, он се састаје на редовним такмичењима. Улиугов избор је Александар Бондарев, спортиста. Неколико година након познанства млади играју венчање. И већ 2010. године рођена је Евгенијева кћерка Вероника. Женска биатлонца одлучује да заврши своју спортску каријеру и да се преда породичним проблемима. Када је беба имала 3 године, тата је већ ставио на скије. Зими 2014, рођена је друга кћерка Еугениа. Са својом породицом, он покушава да проведе много времена, а он то ради савршено!

Copyright © 2018 sr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.