Спорт и фитнесОутдоор Спортс

Фуркад Уторак: биографија француског биатхлете

Фуркад Уторак - један од најбољих француских биатхлетес. Олимпијски шампион у 2014. Мартин - млађи брат не мање надарен биатхлете Симона Фуркада.

Рана каријера

У почетку, родитељи су послали два брата у одељку хокеј, али, као што је био далеко од куће, они нису увек у могућности да своју децу тамо. Због тога, Сајмон и Мартин пребачен у одељку скијалишта. Током времена, браћа уморни од само трчање около и они "бацили иза пушке."

Куна Фуркад (види слику. У наставку) је веома добро доћи у спорту. Почетак његове активности се поклапа са крајем каријери Рафаел Поирет - легендарни биатхлете који је одлучио да напусти скије и да посао тренера. У многим интервјуима, Мартин рекао да је Поирет је његов идол.

Током прве две године Фоурцаде ништа посебно. Увек је успевао да у тачкама зону, али победе и медаље није било. Није ни чудо што кажу да је биатлон сматра "за одрасле" Спорт. Достигнућа Норвешки Бјоерндален на прошлим Олимпијским играма само потврђују.

сезона 2009-2010

Фуркад Уторак је постао познат 2010. године, када је освојио сребро у масовној старт на Олимпијским играма. Након тога, освојио је три пута у такмичењима у Светском купу. Једном у Контиолахти и два пута у Ослу. То му је омогућило да се у генералном пласману у петом месту. Његов брат је био седми.

сезона 2010-2011

За Фоурцаде је то била успешна сезона. Почео је са три поготка у топ 5 у Остерсунд. Затим је узео 2. место у Рухполдинг у све три трке. Победа маса почетак у Форт Кент и Антхолз му је омогућило да дође јасан фаворит за Светско првенство.

Због велике брзине и тачности Мартин француског репрезентација освојила мешовити релеја 3.. Исти Фоурцаде добио сребрну медаљу у спринту и злато у потрази (упркос три пенала). Према резултатима сезоне биатхлете је на трећем месту у генералном пласману Светског купа.

сезона 2011-2012

Пре почетка сезоне, Фуркад Уторак је поставио јасан циљ - да се 1. или 2. место у студента рекорд столу. Овај задатак је почео да одмах спроведе, у првој фази, освајање пурсуит трку и индивидуални трку. Чак и пре краја сезоне било је јасно да је спортиста се 1. мјесто у укупном светском купу. Поред тога Мартин добио мали Кристални глобус у потрази и спринт.

сезона 2012-2013

То је отворен у шведском победе Француза Остерсунд (индивидуални раса). У спринту, није баш све било тако добро - само 10. место. Али онда Фоурцаде био у стању да победи у потрази. У наредни кораци нису били веома успешни: Француз не заузимају прво место. Разлог за то је примио то у Оберхоф повреде рамена.

Недостатак Свендсеном у пред-олимпијском недеље у Сочију дозвољено Мартин к освоји две трке у два одржана. У појединачној конкуренцији на 20 километара Фоурцаде пропуштених само једном елиминисао 60 секунди јаз од лидера - Бинбахера. Као резултат тога, предност Мартин у финишу је 7 секунди. У спринт такмичења на 10 километара Француз није направио ни један листић и самоуверено је освојио прво место, победивши сребрне медаље Евгениј Устугов 40 секунди.

Последња фаза Светског купа, одржаном у Ханти-Мансијск, Француз постао тријумфално. Фоурцаде освојио спринт трци, не дозвољавајући ни један пропустити. У потрази није могао да постигне такав успех. Мартин пропустили на сваком кораку, починили 5 грешке.

Упркос бројним неуспесима, на крају 2013. Фоурцаде још претекла свог главног ривала Свендсен на 421 бодова, победивши рекорд по броју бирани за сезону бодова. Такође, биатхлете освојио Кристални глобус у свим врстама тркама.

2014 Олимпијске игре

Фебруар 8 Уторак Фуркад, од којих је фотографија је везан за члана, учествовао у спринт трци. Нажалост, он је пропустио на лезхке. Као резултат тога, спортиста је морао да се задовољи 5.место.

Фебруар 10, учествовао у потрази, где је имао без премца. Биатхлете пропустио само једном. Осим тога, техника клизања Мартин Фоурцаде је беспрекоран. Није изненађујуће, он је био први.

13. фебруар Мартин учествовао у појединачном трци у сложеном Лаура. Опет, спортиста - једна грешка и други злато. 2. место припало је тада немачки Ерицх Мање, трећи - Руси Евгениј Гараницхев.

Сви љубитељи биатлон чекао жестоку борбу између Свендсен и Фоурцаде. И то је одржан 18. фебруара у масовној почетку. Дуел био веома узбудљиво. Да би се одредио победника, судије морали да видите фото-финиш. То је био 4. Свенсен победа на Олимпијским играма.

Релеј 4 × 7,5 км на постиже олимпијски Биатлон. Куна Фуркад, иако ради на последњој фази, али није могао да француски тим. Као резултат тога, она није добио на подијуму.