Спорт и фитнесТенис

Владимир Самсонов - тениска звезда

Владимир Самсонов - један од најпознатијих стонотенисера. На међународном нивоу у корист Белорусији.

Детињство и младост

Будућност звезда тениса је рођен у главном граду Белорусије у 1976. године. Дете је порастао невероватно активан, а родитељи одлучили да га пошаљу у једној од спортских секција. У то време, млади спортиста је само седам година. Први тренер је био Александар Петровић, који ће га тренирати у будућности. Дечак је био десет година почиње да показује свој потенцијал. Године 1987., он добија у кадетске репрезентације Совјетског Савеза и послат у својој постави за континентални шампионат у главном граду Грчке. На овом турниру, мало Володја победи своје прве златне медаље. Самсонов ће играти у младих и млађи нивоу до седамнаест година, а након тога прелазак на професионалном спорту.

profesionalna каријера

У раним деведесетим, један од немачких компанија предложила да се уговор о Белоруски спортиста, и он је пристао. Одмах након закључења уговора отишао да живи у Немачкој и наставља да се развија као професионални спортиста. То је било у тим годинама, постало је јасно да ће стони тенис бити питање живота Владимира Викторовицха Самсонова.

Као што је у Немачкој, млади спортиста за дуго играо за немачке клубове, а 1994. одлази у одраслом континенталне првенство у националном тиму. Овде ће освојити своју прву награду на највишем нивоу. Две године касније, белоруски освојио Европско првенство злато у паровима.

1998, такође постаје успех: спортиста освојио европску злато у дублу и синглу. Пет година касније, он је освојио поново је златну медаљу на Европском првенству у индивидуалном пражњења и први пут у историји Белорусије ће водити тим до победе у главном турниру континента. У доби од двадесет и девет година спортиста постаје троструки добитник на европским првенствима. Владимир Самсонов био подједнако успешан и на европским турнирима, и међународни. Он је један од ретких који је успео да освоји три пута на Светском купу. Све остало у његовом кредит и има сребрну медаљу на светском првенству.

То је такође један од ретких спортиста који су успели да постане члан од пет Олимпијаде. Спортиста је лепо и чињеница да је за петнаест година доследно међу десет најмоћнијих стонотенисера у свету. Први погодак на листи најбоље је од 1996, а излаз на десетине - 2011 М. У доби од тридесет седам година, поново је направио списак, и то је трајало скоро пола године.

У тридесет и девет година, он је учествовао у турниру, који је одржан у Катару, и освојио прво место.

наступи на клупском нивоу

Владимир Викторович Самсонов велики играње стони тенис на нивоу клуба. Са осамнаест, он је говорио на немачком првенству. У периоду од 1994. до 2000. био је играч Дусселдорф "Боруссиа". Током овог периода је успео три пута да освоји национални шампионат. Године 2000. преселио у Белгију и почиње да игра "Краљевски Вилет" клуб. За тим Цхарлерои играо за осам година и постао првак пет пута. Године 2008. отишао је у Шпанију, где је потписао уговор са клубом из Гранаде. Играње каријеру на Иберијском полуострву ће трајати само годину дана, и за то време неће бити освојио све трофеје. Наредне године, Владимир Самсонов отишао у Русију у Оренбург, где је игра за тим, "Торцх Гаспрома". Руска атлетичарка тим освојио Лигу Шампиона три пута.

Живот без спорта

Упркос чињеници да је скоро све време окупирана од стране конкуренције и трошкова, спортиста је велики породичан човек. Године 2000. оженио се Наташа нас. Супруга Владимира долази од сада затвореној Југославије. Имају два сина, који се зове Иван и Виктор.

Самсонов пар живи у Шпанији, тачније у Гранади. Овде су изабрали да остану након Владимира потписао уговор са шпанском тиму.

Родитељи професионални спортиста је, мало се зна, али они су веома захвални Владимир Самсонов тенис су отворили за њега.

Признања и награде

На рачун Белорусије великог броја различитих награда. Неколико активних спортиста може да се такмичи са њим у том погледу. Међу највећим достигнућима тениса су следеће:

• тринаест награда на различитим нивоима у периоду од младих каријере;
  • шест златних медаља континентална првенства;
  • три пута победник Светског купа;
  • седам победа у Лиги шампиона;
  • део у пет Олимпијади.

Многи су изненађени да спортиста не подноси било које државне награде Републике Белорусије. Ова чињеница се приписује чињеници да је провео највећи део своје каријере у корист иностранству, а код куће играо само на првенству за младе.