Спорт и фитнесФудбал

Андреи Соломатин: биографија, фудбалска каријера

Андреј Соломатин - један од главних играча у Москви "Локомотива" из касних 90-их - раних 2000-их. То је било у том периоду "пруге" су постигли највећи успех у руском и на међународној сцени, и Соломатин, заједно са осталим звездама из тог периода - Цхугаинов, Јанасхиа, Овцхинников - био најлепши играчи у домаћем првенству.

Његова рана каријера

Андреј Соломатин, који је рођен у Москви 9. септембра 1975. године. Фудбал је постао заинтересован у раном детињству са храном свога оца. Папа и дао младог Андрев деци и омладини Спорт школу олимпијског резерви "Торпедо" (Москва). То су основне вештине су предузели прве кораке, прописује у свом раду на два кључна мјеста на којима Соломатин касније играли целу своју каријеру - централни одбрамбени играч и везног.

Први одраслих тим за Андрев је "Торпедо" (Москва). Апликација Соломатин је 1992. године, када је имао 16 година. У тој сезони, "Автозаводтсев" играла у Премијер лиги, али након прелиминарној фази да се настави борба за медаље није могао, није имао само три поена. Соломатин због младости и неискуства да дебитује у сезони и није могао.

druga лига

Следеће сезоне да стекну искуство и мајка Андреи Соломатин отишао у граду Траско. Ово ФСМ ( "Млади Школа фудбала") је тим базиран на бази, тако да је бенд се звао Совјетски Савез. У претходној сезони ТРАСКО успешно је за себе у трећем зони 2. руске лиге првенства, завршивши на 15. месту. Ово је најбоље остварење тима у националном првенству.

1993. ТРАСКО ударио у 4. зони. Соломатин са првом мечу догодио у бази одбране. Сезона је дуга, тешка и нејасна. У 42 игре успео да освоји само 10 пута, са 19 пораза. Као резултат тога - 16. место и, као и многи тимова у сезони, због промена у формату турнира, ТРАСКО отишао у трећу лигу.

Соломатин одржан овде следеће сезоне. У овом тренутку је успела да постане 12-ми. 2 сезоне Андреј појавио на терену 47 пута и постигао 8 голова.

Под руководством Семина

У оффсеасон, Соломатин Андреј Уревич добио је позив од селектора у Москви "локомотива" Иури Семин и стигли на локацији "пруге". Па сам отворио најуспешнијег страницу у својој каријери.

Млада, али смео Соломатин одмах нашао своје место у тиму. Са првом мечу је почела да призна игре. Први наступи замена на крају, ускоро освојио место у бази. Деби је одржан у првом колу у кући игра са Самара "Крила совјета." Соломатин је са клупе у 70. минуту када је резултат био 1: 1 уместо Арсене Аиупова. 5 минута пре завршног звиждука, "пруга" зарадио казну, која продаје Алексеи Косолапов. У преосталом времену, сви су се борили да сачувају победу, Соломатин чак добио свој први жути картон. ипак је успео да се 3 бода у мечу.

Сезона 1995 је био успех за "локомотива", тим је освојио сребрну медаљу, изгубивши 6 поена Москва "Спартак".

prvi трофеј

Наредне године, све тако добро је не. Након резултате "локомотива" од сезоне био тек на 6. месту. Али Андреи Соломатин освојио свој први трофеј - Куп Русије.

У фази 1/16 је поражен Ст. Петерсбург "Зенитх" - 4: 0, 1/8 са истим налогом тукли, "Уралмаш". Соломатин је већ био играч основне структуре. Даље, са резултатом 1: 0 није успео да прође Камисхински "текстил" и Москва "Динамо". У финалу, "Локомотиве", има најјачи тим у тим годинама - ". Спартацус"

Соломатин Андреј Уревич у мечу дошла у стартној постави. Прво полувреме Испоставило се да је пуна догађаја - тимови разменили две лопте. Али у другој половини борбе био је више тврдоглав. Одлучио сам судбину трофејног циља Јуриј Дроздов пет минута пре краја нормалног времена. 3: 2 у корист "локомотива".

чаше тим

У Купу Русије, заједно са "локомотива" још 3 пута постао је победник Андреи Соломатин. Фудбалер је освојио трофеј 1997. године, када је у финалу победити Москва "Динамо" - 2: 0.

2000. године у финалу против ЦСКА Соломатин је замењен на полувремену са резултатом 1: 1. Успели да победе само након продужетака, одлучујући гол постигао је Илиа Тсимбалар у 113. минуту.

У 2001. години, у финалу на пенале претучен Макхацхкала "Анжи", међутим, Андрев у сезони у финалу нису учествовали.

У првенству у "Локомотива" није успео да освоји још један "бронзу" и три сребрне медаље.

Соломатин у европском такмичењу

У европском такмичењу Соломатин, дебитовао за "локомотива" у првом колу Купа УЕФА. Тхе Ривалс "Пруга" је импресивно Минхен "Бавариа". Упркос ове младе Семин тима у првој утакмици није избрисана, а освојио је гост - 1: 0. Истина, Немци узвратити је деструктивно у Цхеркизово "Локомотива" је мало 0: 5.

Следеће године, "пруга" су одједном у 1/16 у Купу УЕФА. У овом кругу, хрватски "Вартекс" се (0, 1 2 1) је прошло, не без тешкоћа. А 1/8 за два губитака из португалског "Бенфика" (0: 1, 2: 3).

Много успешнији је био сезоне 1997/98. Прво сигурно прошли Беларус "Белшина" (2: 1, 3: 0), а затим турски "Коџаелиспор" (2: 1, 0: 0). У 1/4 финалу у кандидата добила Греек АЕК. Прва утакмица у Атини завршен је нерешено, друга утакмица у Москви, такође завршио са краватом, али 1: 1, што одговара Грке. Бање "Локомотива" Игора Цхугаинов, постигао гол у последњем минуту утакмице.

Бајка завршила у полуфиналу. "Локомотива" је незнатно изгубила на немачком "Стуттгарт" - 1: 2, међутим, у реваншу у Москви навијача главама и нису видели.

Наредне године, "Локомотива" поново стигао до полуфинала Купа УЕФА. У овом тренутку, први меч против римске "Лацио" у Москви завршио нерешеним резултатом 1: 1, а други меч завршио са нула на семафору. Ово усклађивање уређен Италијане.

У 2000. години, деби у "Локомотива" у Лиги шампиона, учествовао у томе и Андреи Соломатин. Биографија спортиста у великом европском фудбалу је почео у Турској у утакмици против "Бесиктас" у 3. колу квалификација турнира. Успешна деби није именовао, Семин тим изгубио 0: 3. Слично формирана и повратак меч, опет поражени - 1: 3.

Преко 6 сезоне у "локомотива" Соломатин провео на терену 143 утакмица, Цхецк 7 постигнутих голова.

Одлазак у ЦСКА

Од 2002. године Соломатин отишао у ЦСКА из Москве. Он је постао тим редовна овде. У својој првој сезони у новом тиму завршио првенство, деле прво место са свог бившег клуба - на "локомотиву". У 30 утакмица тим је постигао 66 поена. ЦСКА је постигао 21 победа, 2 више него "пруге", али према правилима сезоне одлучио о судбини трофејног "златног" меч.

Он је одржан 21. новембра у стадиону "Динамо" у присуству 34 хиљада навијача. Соломатин је пуштен у стартној постави против тима који је недавно био дом за њега.

"Локомотиве" нису рани гол у 6. минуту, а резултат је отворио Дмитри лосков. Погодак који је резултат био једини. "Локомотива" је први пут постао шампион Русије, и Соломатин поново добили сребрне медаље.

Каријера у ЦСКА Андреја дипломирао 2003. године, играјући у свим 64 утакмица и постигао 4 гола.

Репрезентација на Светском купу

Почетак ове две хиљадити је Соломатин у својој каријери - најуспешнији време, то је када је позван да игра за репрезентацију. Ендрју дебитовао у тиму 18. новембар 1998 у пријатељском мечу против Бразилаца. Игра није радио од самог почетка, од 20. минута лопта чаробњаци ЛЕД 2: 0 и 32 минут Соломатин је замењен на терену Корнаухову. Та утакмица завршила са једном од највећих тимова пораза - 1: 5.

Соломатин затим позвао за пријатељске утакмице у 2000. години, а у 2002. ударио понуду за Светско првенство у Јапану и Јужној Кореји. Уочи турнира играо у пријатељском турниру за куп ЛГ. У полуфиналној утакмици против Белорусије изједначио са беле тачке, постигао свој први гол за репрезентацију.

Соломатин био светски шампионски тим редовно. Међутим, тим врши лоше. Премлаћивање првој утакмици Тунис - 2: 0, претрпео два лезије - 0: 1 из Јапана и 2: 3 Белгија. Соломатин одиграо све мечеве без замене, примају две жутих картона.

данас

Након напуштања ЦСКА Соломатин отишао у Краснодару "Кубан", али су провели укупно 8 утакмица. Одатле до Јужне Кореје "Сеонгнам Илхва Цххонма" (а ту се појавио на терену само 2 пута).

Он је играо за украјински "Оболон" Самара "Крила совјета", Нижниј Новгород "Спартак" Махачкала "Анжи" и Москва "Торпедо". Али није могло бити фиксна без трошења чак 20 утакмица по екипи. Тим Соломатин више не зове. Он је отишао у пензију 2007. године у 32. години.

Данас Андреј Соломатин - тренер. На терену је прави тек прве кораке. Ради као помоћни тренер омладинског тима клуба из друге дивизије. Његов нови клуб ФК "Цхертаново".

стар тим са неба није довољно. Прошле сезоне, у зони "Центар" ФК "Цхертаново" је само 11. место, постигао 8 победа у 26 утакмица. Соломатин главни задатак у овом тренутку - да доведе талентоване младе људе.

Copyright © 2018 sr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.