Спорт и фитнесОутдоор Спортс

Руски биатхлете Олга Вилухина: биографија, достигнућа, фотографије

Ово још увек веома млада, али већ истакнути спортиста његов први значајни победа у међународној конкуренцији победио 2006. на Светском првенству. Она је учествовала у јуниорској конкуренцији када је имала само 14 година. Олга Вилухина победио тада не само спринт, али зарадио још две медаље: у Релаи - сребро у потрази - бронзу.

кратка биографија

Олга је рођен 1988. године у Башкортостан (Мезхихириа), 22. марта. Њених родитеља: отац - Г.В. Вилухина, у једном тренутку је радио као грађевински инжењер, мајка - О. Вилухина, оператор локалне котларнице.

У почетку Олга Вилухина радила у спортској школи скијања. Њени родитељи довели тамо. Међутим, у оваквој девојци није све ишло, а она је затражено да биатлон. Ово је био обележје догађај у почетку Оли каријере.

У средњој школи, она је била добар ђак, прочитао много од детињства. Она има омиљену аутора Паоло Коело нови "Једанаест минута".

Олга Вилухина: фото, прва победа

Олга стални тренер - Валериј Иванов сада - невенчани супруг.

Као што је већ поменуто, прва значајна победа за спортисте је на Светском јуниорском првенству биатлону у 2006., који је одржан у Сједињеним Америчким Државама (од Прескуе Исле). Постоји она не само појединац раса је где је узела 26. мјесто. У овим такмичењима, она се борила са високим спортиста међународном нивоу. Треба напоменути да је у време Вилухина биатлон само 2 године.

Следећи озбиљна конкуренција за њу су били у Мартелло, где је такође био светско првенство у биатлону. Али овде није била у стању да понови своју ранију резултат и освојила сребрну медаљу (друго место) у релеја трке.

Најуспешнији у спортске каријере талентованих спортиста је Европско првенство, која је одржана у граду Уфа (2009). Тада Олга Вилухина постала четири пута шампион Европе међу младим спортистима. Ове јуниорској конкуренцији је могла да се попне на подијум у све 4 фазе такмичења, завршивши на 1. месту.

Сјајне успехе нису прошли незапажено од стране представника националног тима те земље. Она је позвана да учествује на такмичењима у Ханти-Мансијск (корак Цуп). Тако, то је на листи међу шест најбољих спортиста и отишао у тиму руског тима.

даљи напредак

У руском тиму по први пут отишла на Оберхов о накнадама за обуку, где је неочекивано пао болестан. У том смислу, није учествовао у било Цуп расе, па чак и прескочити неке фазе ИБУ Купа. У сезони 2010/2011 Олга поново учествовали у веома првој фази Светског првенства, а затим њено здравље опет није успео.

Након болести Вилухина два пута освојила водеће место у спринту, који је одржан у Италији и Шведској. Али на ИБУ Цуп Олга Вилухина остали без награда месту због смешне надзора, немара. Заборавила је да носи његов број, и док ради за њим, спортиста је почела са куком и био је одложен за 40 секунди. Тачно овај пут, и то одвајање од победника такмичења.

Сезона 2011-2012. Он је довео спортиста успех. У Хоцхфилзен, освојила је са тимом у мешовитом релеја и узео бронзану медаљу у трци у Рухполдинг.

У 2013. години, на Светском купу биатлон Олга Вилухина попео на 2. место.

Олимпијада "Сочи-2014"

Сочи Олимпијске игре - су прве Олимпијске игре за 25-годишњег спортисте. У том смислу, нико заиста није испунио очекивања. Међутим, изненадило је многе, када је био 7,5 километра трке освојио олимпијско сребро.

Осетила је прилично сигуран и покушао јој најбоље не да би се добило на тему Словачки олимпијског шампиона Анастасија Кузмина. Вилухина, пуцај па, губи само Кузмина брзину.

Способан Олга Вилухина на крају више пута подигао на подијум након што је релеј тим победи у трци (и женске и мешовите). По десној страни је редован на топ 10 најбољих руских спортиста. Међутим, пре него што појединачних награда највиши стандард још није постигнут. Још увек је доћи.