Спорт и фитнесМартиал Артс

Белоглазов Сергеј: биографија и фото

Белоглазов Сергеј - познат совјетски спортиста. Два пута олимпијски шампион у слободним стилом. Вишеструки добитник светским првенствима, Европи и СССР-а. Носилац титуле "Почасни Мастер спорта."

Биографија спортисте

Белоглазов Сергеј је рођен у Калињинграду 1956. године. Моји родитељи су били обични радници - Алексеј Аковлевич Старокулов и Антонина Ивановна Белоглазова. Једном у великом спорту, Сергеј узео више певљив име мајке.

Борба је почела са братом близанцем Анатолиј. На 14 година. Онда су обоје тешки мање од 30 килограма. Њихов први тренер био Гранита Иванович Торопин. Су били способни и талентовани борци. Једини проблем је био што Сергеј и Анатолиј били у истој класи тежине. Торопин је одлучио да их распусти. Сергеј је планирао да се опорави и прећи у категорију оних који тежи више од 52 килограма. Анатоли остао у упаљач категорији.

анатоли брат

Сергеј Анатолиј брат је имао неког успеха у рвању. Он је постао троструки светски шампион. У овом тренутку он је ментор у омладинском тиму Русије у овом спорту. Она ради у ЦСКА клубу.

Каријеру је започео у клубу оружаних снага у Калињинграду, а затим играо за Кијев "Динамо".

1980. године на Олимпијским играма у Москви, он је био победник. У тежине категорији до 52 килограма у финалу се састао са пољским спортисте Владислава Стетсик. Добио сам јасну предност.

Баца у Кијеву Трансфер

У 1977. Белоглазов Сергеј прешао из Калининград до Кијева. Убрзо је почео да се залаже за локални спортски клуб "Динамо".

Уочи високог образовања је примио у Краснодару Државног педагошког завода и касније дипломирао Цомманд школи високо у Саратов, која носи име Феликса Дзерзхинского. Он је добио титулу Министарства унутрашњих послова службеника.

Први међународни успех

Белоглазов Сергеј после низа победа на такмичењима Алл уније постала део СССР репрезентације. Први велики међународни конкурс за њега је Европско првенство у главном граду Румуније - Букурешту, који је одржан у априлу 1979. године.

Белоглазов Сергеј, борац, говорио у категорији до 57 килограма. У финалу се састао са румунским спортиста Аурел Неагу. Победа је за совјетске спортисте. На Европском првенству Совјетског тим је победио у укупном пласману. Совјетски спортисти освојили су 8 од укупно 10 златних медаља. Када су други. Без награде су само у категорији до 62 килограма.

Исте године Белоглазов Сергеј, чији је биографија је уско повезана са спортом, по први пут учествовала на светском првенству. Такмичења су одржана у главном граду Калифорније у Сан Дијегу.

У категорији до 57 килограма, поражен од јапански спортиста Белоглазов Хидзаки Томииама. Совјетски репрезентација на Светском првенству у укупном поретку медаља (иу слободно и грчко-римског рвању) освојила прво место. Имовина спортиста Совјетског Савеза били 9 златних, 5 сребрних и две бронзане награде. Само у четири класе тежине, нико од локалних спортиста није добио на подијуму.

олимпијско злато

На Олимпијским играма у Москви у категорији до 57 килограма деловао Сергеи Белоглазов. Рвање је један од најбогатијих у дисциплинама медаље. Укупно има 10 сетова.

Белоглазов браћа су непобедива. Анатоли победио у својој категорији у финалу победом на Поле Владислава Стетсика и Сергеја у финалном мечу био више представник Демократске Народне Републике Хо Лее Пена.

У општим офсет совјетским рвача добио седам од десет медаља. Само у категорији до 48 килограма Сергеј Корнилаев био трећи и узео злато Италијански Клаудио Поллио. И међу спортистима тежине 74 и 82 килограма истакао Бугари - Валентин РАИЦХЕВ и Исмаил Абилов.

drugi злато

Након САД бојкотовали Олимпијске игре у Москви, после игре 1984. године у Лос Анђелесу, прошао је без совјетске спортисте. Генерални секретар Черненко је навео да сматра да је неприкладно да пошаље спортиста на Олимпијади као Америка крши основне принципе Олимпијске повеље и окреће против Совјетског Савеза масовну против совјетске пропаганде. Стога, на КСКСИИИ Олимпијских игара совјетских бораца и нису имали прво место у тимском такмичењу је Американцима.

Следећи пут Олимпијске Белоглазов Сергеј чија фотографија је у свим спортским новинама, отишао 1988. године. Игре су одржане у Корејском Сеулу. Његов брат, Анатолиј више није лидер у својој класи тежине. Он је заменио Владимир Тогузов, који је освојио бронзану медаљу.

Сергеј самоуверено није успела да се квалификује у финалном дуелу борио са иранским Аскари Мохаммадианом. Убедљива победа и други златне олимпијске медаље у средству.

достигнућа

Током своје каријере, освојио је многе победе Белоглазов Сергеи. Награде је освојио најважније такмичења на свету. Поред две златне, 6 пута освојио Светско првенство - у САД Сан Диего, Македонска Скопје, Едмонтон, Канада, Кијеву, Будимпешти и још два пута у француском Клермон-Феран.

4 пута освојио Светски куп у слободним стилом у категорији до 57 килограма. 5 пута победио на Европском првенству - мађарски Букурешт, бугарска Варна, Велико Тарново, Јенчепинг Шведске, енглески Манчестер.

Године 1984. освојио је низ међународних такмичења између држава социјалистичког кампа, који је одржан паралелно са Олимпијским играма у Лос Анђелесу.

Тренерска каријера

Завршио са великом спорту, Белоглазов придружио тренера у спортском друштву "Динамо". Након заједно са мајстором спортског Дмитри Миндиасхвили и двоструки олимпијски шампион Иван Иаригин тренирао СССР репрезентацију у слободним стилом.

Са репрезентацијом је радио за само две године, а током реструктурирања напустио земљу. До 1994. године радио је као виши тренер САД олимпијског тима, а затим још 4 године припремају да учествују у великим међународним такмичењима рвача из Јапана. Он се вратио у Русију 1998. године.

Домовина Белоглазов одмах добио место у репрезентацији. Он је постао тренер мушке екипе глава. Заједно са тимом у 2000. отишао на Олимпијаду у Сиднеју, Аустралија. У такмичење се одиграва има само 8 комплета медаља. Руски тим на челу са Белоглазова на првом месту у екипном, освојивши четири златне и једну сребрну. Освојио Мурад УМАХАНОВ Адам Ситес Сагид Муртазалијев и Давид Мусулбес. Ми конкуришу износио рвача из Сједињених Америчких Држава, Ирана, Азербејџана и Канади који имају једну златну медаљу.

У 2003. Белоглазов вратио у припреми америчке ловце. Други повратак у Русију одржана 2006. године. Овај пут, била му је поверена припреми репрезентације женске у слободним стилом. Године 2009. именован је тренер Сингапуру.

Он тренутно ради у Русији. Цоацхинг тим и Московска област клуб у слободним стилом у ЦСКА спортског друштва.

Сергеј Белоглазов браку. Он има четворо деце, од којих су двојица били из првог брака.

Copyright © 2018 sr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.