Новости и друштвоКултура

Војна историјску реконструкцију велики битке. Војна историја клуба

Војна историјску реконструкцију је постао изузетно популаран у Русији и иностранству у последње две деценије. Познато је да у почетку је имала дубље корене. Први реконструкција важних догађаја и великих битака су изведена у античкој Грчкој и Риму. Сада ова традиција су одлучили да оживи.

Историја догађаја

Војни историјску реконструкцију је такође извршена у старом Египту. Организатори организована костимирана презентацију. Публика може да види за себе како распоредити кључне битке. Понекад такви догађаји и изградио посебан арену.

Следећи талас популарности ове врсте представа доживела у КСВИИ веку. У овом тренутку, земља, где су почели да спроводе масовну војно-историјски реконструкцију, постала Енглеску. Овде, у годинама 1620-1630 са индикативним борбених вежби које се изводе пред публиком у Лондону милиција јединица.

Али у 1687., Корол Јаков ИИ учествовао у војно-историјски реконструкције посвећен опсаде Будимпеште, који су присуствовали његовом природном син, војвода од Бервицк. Манифестација је одржана у близини Лондона.

Током рата са Наполеоном у Хајд Парк доктрини, која искључује јавност, одржавали редовне Британска полиција пука.

У САД-у средином КСИКС века разне војне јединице учествовао у демонстрацијама путовања широм земље, који уживају велику популарност. Током ових представа је публика показала методе бушења, ради се различите елементе руковање оружјем, чак и одиграва сцене су недавно завршила рат са Мексиком. То је довело до повећања популарности војске међу становништвом, као истински интерес за конкретне историјских догађаја.

Из под окриљем војске

Основна разлика између свих ових војних-историјско поновно усвајање борбе савремених је оно што се некада директно ангажован у организацији регуларне војске. Данас, ове функције преносе на ентузијастима. По правилу, то је цивили или војска, пензионисани.

Первые подобные выступления именно клубов военно-исторической реконструкции с целью разыграть подлинные сражения и отобразить определенные события истории относятся к 1960 годам. Появились такие общественные движения практически одновременно в США и Англии. Занимались они прикладной историей гражданских войн.

В первых таких театрализованных сражениях участвовали по несколько десятков человек с каждой стороны. На них были театральные либо подлинные элементы обмундирования и воинской экипировки. В наши дни эти клубы стали одними из самых больших военно-исторических клубов в мире. Например, Гражданскую войну между федералистами и конфедератами разыгрывают около 15 тысяч солдат, которые имеют в свое распоряжении не менее 200 орудий.

Большую популярность военно-историческое движение получило накануне торжеств, приуроченных к 200-летию образования США. В 1976 году исторические клубы и отдельные фанаты истории XVIII века съехались в Америку со всего мира. К торжествам прибыло почти 4 тысячи участников. Они разыграли ряд событий Гражданской войны в США.

Слава о реконструкциях быстро разошлась по всем странам. Новым увлечением стало интересоваться все больше людей. Стали появляться клубы, представляющие различные воинские подразделения: римские легионеры, английские пехотинцы, русские гусары, французские мушкетеры и многие другие.

Развитие военно-исторических клубов

Если поначалу костюмы членов военно-исторических клубов лишь отдаленно напоминали реальное снаряжение армейских частей, то со временем к деталям стали подходить более скрупулезно, изучать фотографии и хроники, прежде чем начинать шить мундир.

Сменилось и вооружение реконструкторов. На смену современным винтовкам, заряженным холостыми патронами, и муляжам пришли экземпляры, полностью соответствующие историческим аналогам.

Появилась целая развитая индустрия. Историки искали архивные материалы, посвященные интересующему периоду, портные вручную шили уникальные мундиры и костюмы, которые не использовались столетиями, мастера по производству оружия выполняли сложнейшие реплики холодного и огнестрельного оружия.

В последние годы появились даже специальные компании, которые занимаются воссозданием бронетехники времен Второй мировой войны.

Битвы и быт

Помимо сражений, участники военно-исторических клубов воссоздают армейский быт. Часто разбивают лагерь за несколько дней до самой реконструкции и живут жизнью людей того времени, которое воссоздают. Забывают про мобильные телефоны, пользуются только теми предметами, которые имелись у их исторических прототипов.

Все время, пока разбит лагерь, его могут навещать туристы, чтобы узнать не только о том, как сражались, но и как жили в былые времена.

Быт солдат и офицеров в полевых лагерях воссоздают вплоть до мелочей. Тщательно копируют палатки, утварь, процесс приготовления пищи и меню, которое было популярно в то время.

Места реконструкций

Чаще всего организацией военно-исторических реконструкций занимаются руководители клубов при поддержке местных властей. Реконструкция самих сражений чаще всего проходит в тех местах, где разворачивались реальные исторические действия. Это относится, например, к фестивалю, посвященному Бородинской битве под Москвой или сражению при Лубино в Смоленской области.

Но бывают и исключения. Есть фестивали, в ходе которых проводят Арденнскую операцию времен Второй мировой войны в США, а сражение при Геттисберге времен Гражданской войны в США воссоздают во Франции.

Роль кинематографа

Большую роль в развитии военно-исторического движения во всем мире играет кинематограф. Часто после выхода мировых премьер, посвященных историческим событиям, возрастает интерес к показанной эпохе.

Также и сами военно-исторические клубы нередко снимают документальные фильмы, в которых максимум внимания уделяют не только деталям сражения, но и быту того времени. Некоторые клубы и вовсе специализируются на мирной жизни, не интересуясь баталиями.

Реконструкторы в России

У Русији, интересовање за историјску реконструкцију појавио средином 80-их. Онда су клубови активно подржали ИЦЛ. Главне теме обнове војно-историјски - Ворлд Вар ИИ (Велики патриотски рат).

На другом месту по популарности је битка у рату 1812.

Битка за Берлин

Један од најпопуларнијих војних и историјских фестивалима у последњих неколико година - "Битка за Берлин". Реконструкција је посвећен напада немачког капитала од стране совјетских трупа 1945. године.

Догађај је одржан у Москви крајем априла. Парк војно-патриотска културе и остатка оружаних снага "Патриот" Ре-енацторс поново кључне моменте једне од најважнијих битака у Великом отаџбинском рату.

У срцу битке су гости фестивала "Баттле оф Берлин". Реконструкција вам омогућава да уроните у рад совјетских трупа. У парку оживљава праве улицама Берлина, који пролазе тенковске јединице и мотовоиска. Звучи прави канонада, а на небу се одвија бескомпромисну авиасразхенииа. То може бити на "коже" осећаја, како је био упад у Берлину. Реконструкција обухвата не само љубитељи историје, али и професионални каскадер и пиротехника, који су пажљиво припремљена презентација у знак сећања на хероје у том рату.

Важно је напоменути да је у историји рата одиграла важну улогу олуји у Берлину. Реконструкција вам омогућава да замислите како је било у стварности.

"Ватра лук"

Московска област Опште је познато да редовно одржава фестивали војног и историјску реконструкцију. "Пожар лук" се одржава у граду Ступино крајем априла - почетком маја.

Ово је врло забаван војно-историјски фестивала, који је укључивао не само велики број поновних енацторс, али и разне машине. Овај немачки авиони "Мессерсцхмитт", као и легендарни совјетски тенк Т-34, као и познати инструмент "Катиусха", чиме терор у немачким трупама.

Сваке године у војном-историјски фестивалу присуствовало око четири хиљаде људи. Организатори организовала испоруку бриге за госте на одмор и са опремом за паркинг за оне који се одлуче да дођу приватним аутомобилом.

Реконструкција битке око 400 људи који су учествовали, као и најмање десет комада војне опреме Другог светског рата, остварен у 40-година прошлог века. Велики број туриста привлаче, а место где се фестивал одржава. Ова поља и ливаде у близини манастира Белопесотски.

За госте акције припремају представу великих размера, а након реконструкције битке, они могу да комуницирају са својим члановима и да незаборавне слике.

Последњи пут у реконструкцију "Прагуе операције" присуствовало је око 550 људи присуствовало. Његови представници послао 57 тимова из 19 руских региона. Немци међу њима је било око 100 учесника. Важно је напоменути да је ово један од највећих војно-историјског фестивала у Москви региону.

Гледаоци сведоци последњу операцију совјетских трупа у Великом отаџбинском рату. "Прашка операција" одржан је од 6. до 11. маја 1945. године.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 sr.delachieve.com. Theme powered by WordPress.